MJ Jedwabne - kostka brukowa

produkcja-1989

Efekt mokrej kostki.

Silikonowy impregnat do kostki brukowej - Sarsil Bruk.

Często spotykamy się z pytaniem użytkowników betonowej kostki brukowej, co zrobić, aby ich nawierzchnia wyglądała zawsze jak po deszczu. Często się bowiem zdarza, że kostka, zwłaszcza nowa, pokryta jest wykwitami wapniowymi, albo określony sposób użytkowania pozostawia kostkę porysowaną i mechanicznie uszkodzoną.

Zawsze w pierwszej kolejności zalecamy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak zamiatanie i normalną, intensywną eksploatację.

Jednak w wyjątkowych sytuacjach, kiedy potrzebny jest natychmiastowy efekt wzmocnienia koloru, pomocny może być preparat Sarsil Bruk firmy Silikony Polskie.

Poniższe zdjęcie przedstawia kostkę porysowaną i pokrytą niewielkim wykwitem.

Sarsil Bruk nakładany był pędzlem, przez to niezbyt równomiernie. Przed wyschnięciem nałożono drugą warstwę i po chwili wykonano następne zdjęcia.

Po wyschnięciu kostka wyglądała tak:

Oprócz wyglądu, zmieniła się także chłonność betonu.

Drugiej próbie poddano kostkę mocno przytartą w wyniku transportu oraz taką z bardzo grubą warstwą osadu wapiennego (zielona).

Po aplikacji Sarsilu Bruk uszkodzenia mechaniczne zostały w znacznym stopniu zamaskowane. Wykwity wapniowe straciły na intensywności. Efekt prawdopodobnie byłby pełny, gdyby wcześniej poddano kostkę zabiegom czyszczącym.

Jak widać, efekt mokrego wyrobu został osiągnięty, ze wszystkimi konsekwencjami. Należy przez to rozumieć także różnice w "głębokości" efektu w przypadku nierównomiernego nałożenia preparatu lub zmiennej chłonności betonu.

Nanoszenie Sarsil Bruku za pomocą urządzenia natryskowego będzie zapewne wygodniejsze i szybsze od używania do tego celu pędzla.

Bezwzględnie zalecamy używanie środków ochronnych i stosowanie się do zaleceń producenta.

Efekt uzyskany w innych warunkach może być odmienny, dlatego, jak zawsze, zalecamy wykonanie próby na niewielkim, nieeksponowanym obszarze.

Nie pośredniczymy w sprzedaży preparatu. Próbkę zakupiliśmy bez problemu, składając zamówienie drogą elektroniczną.

Adres producenta:
Zakład Chemiczny „Silikony Polskie” Sp. z o.o.

37-310 Nowa Sarzyna, ul. Chemików 1
tel/fax + 48 017 24 07 900, 017 24 07 231

e-mail: silikony@silikony.pl

Więcej na temat impregnacji w Strefie Porad niniejszego serwisu. Jeśli masz pytania, napisz na adres: mj@mj.com.pl.

Kostka brukowa, płyty - ceny.

Płyta brukowa Amstel, inne elementy brukowe - zdjęcia.

Układanie kostki brukowej: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Kolno, Pisz, Ostrołęka, Grajewo, Ełk, Białystok, Brańsk, Suwałki, Augustów - zapytaj o wykonawcę: mj@mj.com.pl .

 

 

2009-08-06 12:19 Opublikował: Administrator

Wyszukiwarka

Informujemy, że, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wszystkie zdjęcia, rysunki i inne utwory obecne na niniejszej stronie internetowej, są własnością autora i podlegają ochronie prawnej. Kto wykorzystuje je w sposób niezgodny z ustawą, w szczególności bez zgody autora, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.